Prace, ściągi, wypracowania, liceum, gimnazjum
Cytat: Wielu ludzi czyta, ale tylko niewielu umie czytać. Warenns
»
Nawigacja

Strona Główna Strona Główna
Reklama Ćwiczenia z matematyki
Reklama Reklama
Reklama Tanie telefony GSM!
Szukaj Szukaj
Prace Prace
Linki Linki
Plagiat Plagiat
Biblioteka Biblioteka
Cytaty Cytaty
Maksymy Maksymy
Przysłowia Przysłowia
Odmiany słów Odmiany słów
Popularne błędy językowe Popularne błędy
Prasówki, krótkie informacje na WOS Prasówki WOS
Dodaj prace Dodaj prace
Hosting zdjęć Hosting zdjęć
Darmowe aliasy www.ofu.pl Aliasy bez reklam
Kontakt reklama Kontakt reklamowy

Słowniki

Słownik angielsko - polski i polsko - angielski Słownik, tłumacz
Słownik angielsko - polski i polsko - angielski Słownik en-pl
Słownik niemiecko - polski i polsko - niemiecki Słownik de-pl

Język polski

Dodaj prac Antyk i Biblia
Średniowiecze Średniowiecze
Renesans Renesans
Barok Barok
Oświecenie Oświecenie
Romantyzm Romantyzm
Pozytywizm Pozytywizm
Młoda Polska Młoda Polska
Młoda Polska XX lecie
Współczesność Współczesność
Język polski - inne Język polski - inne
Matura Matura

Inne Języki

Język angielski Język angielski
Popularne zwroty w języku angielskim Język angielski - idiomy
Język angielski Język niemiecki

Inne przedmioty

Architektura Architektura
Architektura Biologia
Budownictwo Budownictwo
Chemia Chemia
Ekonomia Ekonomia
Filozofia Filozofia
Finanse Finanse
Fizyka Fizyka
Geografia Geografia
Historia Historia
Informatyka Informatyka
Integracja europejska Integracja europejska
Marketing Marketing
Matematyka Matematyka
Mechanika Mechanika
P.O P.O
Pedagogika Pedagogika
Prawo Prawo
Psychologia Psychologia
Rachunkowość Rachunkowość
Socjologia Socjologia

Mapa prac Mapa prac

Zobacz
Ostatnie prace
Życie we francuskim ...
Przemiana Marka Wini...
Lektura "Antygona" -...
Szkółka niedzielna -...
Czy życie na Ziemi j...
"Pan Wołodyjowski" H...
List do Ojca Święteg...
Jak wyobrażam sobie ...
Podaj przykłady komi...
Stajesz się odpowied...
Plan wydarzeń lektur...
Charakterystyka poró...
Porównaj "Bogurodzic...
Moje spotkanie z Duchem

Nowość!
Trwa nabór do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla gimnazjów

Wraz z końcem roku szkolnego rozpoczął się nabór gimnazjów do kolejnego, rocznego programu edukacyjnego, który propaguje wiedzę o przedsiębiorczości oraz uczy motywacji gospodarczej. Nad programem Pakiet Wrześniowy, którego pomysłodawcą i twórcą jest Fundacja Komandor, swój patronat honorowy objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Gospodarki.
Już szósty rok z rzędu gimnazja mają szansę wziąć udział w programie edukacyjnym, który ukierunkowuje młodzież na podejmowanie inicjatyw gospodarczych, uczy przedsiębiorczości i promuje wiedzę o funkcjonowaniu wolnego rynku. Do Pakietu Wrześniowego może przystąpić każde gimnazjum z terenu Polski. Dla szkół jest to program bezpłatny, lekcje odbywają się w czasie pozalekcyjnym (z reguły raz w tygodniu), a nauczyciele przygotowywani są do pracy przez konsultantów Fundacji Komandor, którzy zdobywali doświadczenie dydaktyczne w poprzednich edycjach programu.

Pakiet Wrześniowy to dopracowany w szczegółach zestaw zajęć lekcyjnych, w których poza oczywistą rolą nauczyciela spory udział dydaktyczny ma sieciowy system informatyczno-dydaktyczny, z którego uczniowie korzystają w trakcie zajęć. Program szkoleniowy wykorzystuje tradycyjne metody nauczania (wykład i ćwiczenia), ale również nowoczesne technologie, które – poprzez Internet i przeglądarkę WWW – wspomagają proces dydaktyczny. Pakiet Wrześniowy to zatem nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem wysokich technologii, z którymi uczniowie zapoznają się w trakcie zajęć. Również nauczyciele wykorzystują system informatyczny (pocztę elektroniczną, forum internetowe, listę dyskusyjną) do doskonalenia umiejętności dydaktycznych programu.

Łukasz Adamczyk, prezes Fundacji Komandor przybliża istotę programu: „W ramach Pakietu Wrześniowego uczniowie zapoznają się z arkanami prowadzenia firmy w realiach rynkowych. Każde gimnazjum przystępując do pakietu powołuje do życia wirtualną firmę, którą zarządzają uczniowie. Wyłaniają oni spośród siebie prezesów, księgowych, dyrektorów kadr, marketingu, finansów. Następnie uczą się kompetencji tychże stanowisk oraz poznają problematykę związaną z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Pakiet Wrześniowy obejmuje proces życia firmy – od jej założenia, poprzez podejmowanie podstawowych decyzji, takich jak zarządzanie finansami, tworzenie oferty, podejmowanie działań marketingowych. W ciągu roku szkolnego przed uczniami stawiane są różnorakie cele i zadania. Do najważniejszych z nich należy opracowywanie prezentacji, logo i reklamy firmy, a także organizacja na forum publicznym debaty na zadany temat. Niekiedy wymagana jest również współpraca z lokalnymi przedsiębiorstwami, urzędami, mediami. Efektem końcowym programu jest stworzenie oferty przedsiębiorstwa – Pakietu Wrześniowego, który jest rodzajem wyprawki szkolnej, wraz z umotywowaniem doboru jego komponentów i ogólnej wartości. Najlepsze zespoły gimnazjalistów zmagają się w dorocznym Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Gospodarczej, który dotychczas odbywał się w salach Ministerstwa Gospodarki i Businss Centre Club.” – powiedział Łukasz Adamczyk.

Z roku na rok dynamicznie rośnie popularność Pakietu Wrześniowego. Jeszcze trzy lata temu brało w nim udział niewiele ponad 100 gimnazjów. W tegorocznej edycji było ich ponad 500. Na najbliższym czasie Fundacja Komandor planuje przekonać do programu ponad 1.000 szkół. „Naszą misją jest rozwijanie wśród młodzieży inicjatywy gospodarczej oraz propagowanie wiedzy, która może być bardzo pomocna w trakcie pierwszych lat życia zawodowego. Miarą skuteczności Pakietu Wrześniowego jest praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności i wiedzy. Historia programu jest zbyt krótka, by to zweryfikować w prawdziwych przedsiębiorstwach, które będą prowadzone przez uczniów, ale już teraz mamy inne dowody skuteczności Pakietu Wrześniowego. Wielu uczniów uczestniczących w programie, mówi otwarcie, że po jego zakończeniu stara się pomagać rodzicom w prowadzeniu ich działalności. Wielu jest przekonanych, że zdobyta wiedza ułatwi im start w dorosłe życie. Mamy też mnóstwo pozytywnych recenzji ze strony nauczycieli prowadzących zajęcia. Obecnie, wykorzystując wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia, naszym zadaniem jest przekonanie jak największej liczby gimnazjów do uczestnictwa w programie, tym bardziej, że dla szkoły nie wiąże się on z żadnym kosztem. Co więcej szkoły uczestniczące w programach edukacyjnych otrzymują od Fundacji dodatkowe wsparcie w postaci darowizn celowych. Są one przeznaczone np. na opłacenie łącza internetowego lub na zakup pomocy naukowych.” – przekonuje Łukasz Adamczyk.
Komentarze do Trwa nabór do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla gimnazjów
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz do Trwa nabór do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla gimnazjów
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright www.esciagi.info © 2006 - 2011 Kontakt | Regulamin korzystania z serwisu