Samorządy o przenoszeniu gimnazjów
Dodane przez admin dnia Marzec 23 2010 11:15:02
Jak podaje PAP, MEN zachęca do przenoszenia gimnazjów z podstawówek do szkół średnich. Powiaty skarżą się, że gminy odmawiają zawierania odpowiednich porozumień w tej sprawie. Konieczność zawierania takich porozumień, w razie tworzenia gimnazjów przy szkołach średnich, wynika z art. 5 ust. 5 b ustawy o systemie oświaty. Pismo Związku Powiatów Polskich w tej sprawie trafiło właśnie d ...
Rozszerzona zawartość newsa
Jak podaje PAP, MEN zachęca do przenoszenia gimnazjów z podstawówek do szkół średnich. Powiaty skarżą się, że gminy odmawiają zawierania odpowiednich porozumień w tej sprawie. Konieczność zawierania takich porozumień, w razie tworzenia gimnazjów przy szkołach średnich, wynika z art. 5 ust. 5 b ustawy o systemie oświaty. Pismo Związku Powiatów Polskich w tej sprawie trafiło właśnie do zespołu edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Marek Olszewski, wójt gminy Lubicz, wiceprzewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP, twierdzi, że przenoszenie gimnazjów do budynków, którymi administrują powiaty i w których prowadzą szkoły ponadgimnazjalne, może wprowadzić zamieszanie i być po prostu niewykonalne. Dotyczy to szczególnie sytuacji gdy gminy już ukształtowały swoją sieć, mają odpowiednie budynki dla zespołów szkół, dla gimnazjów.

Serwis Samorządowy PAP, 15.03.2010

http://www.monitor.edu.pl/newsy/samorzady-o-przenoszeniu-gimnazjow.html