zgadzam się ze stwierdzeniem, że zieleń jest sprzymierzeńcem człowieka i postaram się poprzeć moje stanowisko w tej sprawie odpowiednimi argumentami.
pierwszym argumentem na potwierdzenie prawdziwości mojej tezy niech będzie to, że gdy na świecie pojawili się pierwsi niecywilizowani ludzie, kożystali z wszelkich dobrodziejstw natury, aby przeżyć w otaczającym ich świecie. flora i fauna dawały im wszystko, co niezbędne do ludzkiej egzystencji, a oni czerpali z tego pełnymi garściami.
drugim argumentem nich będzie to, że człowiek od zamierzzchłychczasów przebywając w pięknych, naturalnych sceneriach, uspokaja swoje mysli, a jego wyobraźnia pracuje najlepiej jak umie. na łonie natury człowiek doświadcza uczucia błogiego spokoju, wyciszenia wewnętrznego. obcowanie ze środowiskiem naturalnym jest niezmiernie ważne dla pokolenia ludzi, którzy żyja w dobie komputerów, nieustannego pośpiechu, rywalizacji o lepszą pozycję społeczną i braku odpoczynku.
kolejnym argumentm potwierdzającym słuszność mojej tezy jest to, że drzewa, krzewy i inne zielone rośliny wytwarzają duze ilości tlenu, potrzebnegodo przwidłowego funkcjonowania większości organizmów. oprócz tego, że wytwarzają życiodajny tlen, to jeszcze oczyszczają powietrze z trującego dwutlenku węgla.
następnym argumentem, który mówi, że zieleń jest sprzymierzeńcem człowieka jest to, iż zielony kolor jest kolorem nadziei. tym samym kojarzy nam się ze spokojem i równowagą biologiczną. patrzząc na kolor nadziei uspokajamy skołatane myśli i wprowadzamy w nie ład i porządek. przebywanie w zielonym pomieszczeniu dodaje nam pewności siebie i odwagi do życia.
jako kolejny argument przytocze badania naukowe, które dowodzą, że na spacerze w parku, czy lesie człowiek uspokaja się, zaczyna wyciszać się wewnętrznie i nabiera dystansu do spraw codziennych oraz do samego siebie.
ostatnim argumentem w moich rozważaniach niech będzie to, że przyroda i wzystko, co naturalne, od wieków inspiruje artystów do tworzenia przecudownych i niepowtarzalnych dzieł. dodam także, że dla wielu wrażliwych ludzi natura jest sztuką samą w sobie i jest na tyle doskonała, iz nie ma potrzeby, aby ją poprawiać.
uważam, ze wymienione powyżej argumenty potwierdzają prawdziwość tezy, że zieleń jest sprzymieżeńcem człowieka.