W swojej pracy przedstawię refleksje na temat „Czy postacie Rudego, Alka i Zośki są autorytetem do współczesnej młodzieży”. Według mnie odpowiedź wydaje się oczywista – tak, ale warto przedstawić parę argumentów potwierdzających moją tezę.
Najpierw chciałabym się skupić na tym jak bohaterowie książki cenili sonie przyjaźń. Byli w stanie zrobić dla mniej wszystko, nawet oddać za nią swoje życie. Ten argument może potwierdzić akcja pod arsenałem, gdzie Zośka z Alkiem uratowali Rudego w drodze na Pawiak, gdzie w każdej chwili mogli zginąć.
Nie należy zapominać również o tym jak Rudy, Alek i Zośka walczyli z narażeniem życia o wyzwolenie Polski z rąk hitlerowców. Od początku wojny, aż do swojej śmierci cały czas wierzyli w to, że Polska będzie znowu wolna. Ich wiara, honor i odwaga jest godna podziwu. Uważam, że młodzież powinna starać się być taka jak bohaterowie.
Ważnym argumentem jest ich lojalność. Dobrym przykładem będzie fragment, gdy Rudy podczas przesłuchania na Pawiaku , mimo tego, że hitlerowcy go torturowali, nie wydał swoich przyjaciół. Jego wierność zrobiła na mnie wielkie wrażenie.
Przytoczę jeszcze jeden argument, a mianowicie poczucie obowiązków, jakie chłopcy odczuwali w stosunku do swoich rodzin. Podczas okupacji bohaterowie opiekowali się swoimi bliskimi m.in. utrzymywali ich. Alek, Zośka i Rudy, aby zarobić chwytali się pracy, np. Alek udzielał korepetycji.
Jeszcze jednym argumentem budzącym mój szacunek jest ich zapał do nauki. Choć byli w trakcie wojny, mięli ambicje by być coraz mądrzejszymi, a także pomimo wszystkiego starali się wykształcić jak najlepiej. Dobrym dowodem na to był fragment w którym Zośka i Rudy dużo dyskutowali na najróżniejsze tematy.
Wszystkie moje argumenty prowadzą do wniosku, iż bohaterowie są autorytetem dla dzisiejszej młodzieży.