„Bajka uczy bawi wychowuje”

Bardzo często gdy czytam książkę spotykam się ze stwierdzeniem ,że książka uczy bawi i wychowuje .czy to prawda,czy to tylko slogan,który powtarzaja rodzice i nauczyciele ,żeby zmusić nas do czytania?
Po pierwsze Ignacy Krasicki w swej twórczości wyrażał poglądy obozu królewskiego, stojącego na stanowisku postępowym. Dorobek Krasickiego jest bardzo bogaty i różnorodny, gdyż obejmuje powieść, satyrę, poemat herokomiczny i bajki. W swej twórczości poeta, jako wnikliwy obserwator życia społecznego.
po d rugie Ludzi obcujących z książką cechuje bogata wybraźnia. Lektura bardziej niż film wpływa na rozwój psychiki.
po trzeciePrzejdźmy do rozpatrzenia kolejenej sprawy. Czy książka bawi? Nie jest dla nikogo tajemnicą, że wolny czas można wspaniale spędzić, czytając. Brak zajęcia bardzo często wywołuje nudę, a co za tym idzie- zły humor. Niewątpliwie najlepszym lekarstwem w tym położeniu jest książka. Poprzez zawarte w niej różne rodzaje komizmu rozwesela nas i przywraca dawną pogodę ducha. Z całą pewnością każdy z nas ma czasem dość szarej rzeczywistości, więc sięga po lekturę i przenosi się w świat dobra, szczęścia i miłości. Razem z bohaterami przeżywa ich troski, radości i zmartwienia oraz smutki. Moim zdaniem wartości zabawowe zostały tutaj w pełni przedstawione.
Na zakończenie rozpatrzmy wartość wychowawczą książki. W gruncie rzeczy wszyscy mamy jakiegoś książkowego idola, który pokazuje nam co dobre a co złe i swoim zachowaniem wymusza zastanowienie się nad sobą. Obserwując maniery pozytywnych bohaterów uczymy się również kultury osobistej. Powyższe argumenty potwierdziły walory dydaktyczne książki.
Reasumując powyższe rozważania można z całą pewnością stwierdzić, że książka uczy, bawi i wychowuje. Przedstawione argumenty potwierdziły posiadane przez książkę walory poznawcze, zabawowe i wychowawcze.