Po przeczytaniu lektury pt. „Syzyfowe prace”, najbardziej zainteresowala mnie postac Andrzeja Radka. Chlopiec nie mial latwego zycia. postaram sie udowodnic to kilkoma argumentami.
Jędrek urodzil sie w Pajęczynie Dolnym. pochodzil z bardzo ubogiej rodziny. nie stac go bylo na nowy mundurek, wiec przefarbowal stara marynarke oraz nosil podarte buty i spodnie.
Radek mial bardzo silny chrakter- pwnie dlatego, ze wychowywal sie w ciezkich wiejskich warunkach. rodzice sie nim nie interesowali, wiec musial byc samodzielny i pracowity. byl zdany na samego siebie.
W nowej szkole dal sie poznac jako uczen calkoem dobry, chociaz poziom nauczania byl wysoki jak na jego stan wiedzy. wiele wymagal od samego siebie. musial znalezc czas na nauke w gimnazjum, udzielanie korepetycji oraz na odrabianie lekcji i czytanie ksiazek. jednak dawal sobie rade.
W gimnazjum Radek czul sie bardzo samotnie. za wzgledu na swoje wiejskie pochodzenie nie byl zbyt lubiany w klasie a nawet przesladowany. samopoczucie poprawil mu Borowiecz, ktory wstawi sie za nim u dyrekcji szkoly.
Z wyzej wymienionych argumentow wynika, ze Jedrek nie mial łatwego zycia. mimo to osiagnał sukces. musle ze Andrzejowi nalezy sie szacunek i podziw.