Ostatnio z klasa zastanawialiśmy się, czy w dzisiejszym społeczeństwie jest miejsce dla człowieka kierującego się w życiu zasadą, iż dobrze widzi się tylko sercem. Po przemyśleniu tematu mogę stwierdzić, że takich osób jest wiele. Wymienię teraz argumenty i kontrargumenty.
Na wstępie chciałabym przytoczyć postać Matki Teresy z Kalkuty. Dzięki niej wiele ludzi wyzdrowiało i poczuło ciepło oraz miłość bliźniego. Jej pomoc zachowanie i poświecenie potwierdza tezę zawarta w temacie.
Przejdę do następnej sprawy, a mianowicie fundacji charytatywnych, które pomagają osobom potrzebującym. Takimi organizacjami są, miedzy innymi, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kierowana przez Jerzego Owsiaka, Podaruj Dzieciom Słonce wspomagana głownie przez program telewizyjny Polsat. Organizatorzy ci tez kierują się aforyzmem z Małego Księcia.
Kolejny argument, pan Lech Kuleszo, który większość swego życia działał na rzecz Caritas. Organizował zbiorki żywności. Z jego inicjatywy są także zbierane pieniądze ofiarowane dla ludzi najbiedniejszych. Złota myśl z Małego Księcia jest drogowskazem w życiu pana Leszka.
Następnie przejdę do innej osoby, pani Anny Dymnej. Dzięki niej widzowie tv mogą poznać bliżej niepełnosprawnych, ich uczucia i marzenia. Pani Anna swoja rozmowa potrafi otworzyć ludzi, nawet tych naprawdę zamkniętych w sobie. Ona również jest zwolenniczką, iż dobrze widzi się tylko sercem.
Wielokrotnie słyszy się o małżeństwach zawieranych dla pieniędzy, ale one maja małe szanse, aby przetrwać. Te osoby są zaprzeczeniem zasady, ze dobrze widzi się tylko sercem.
Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden fakt, a dokładniej na sytuacje osób ubiegających się o pracę. Często bywa tak, że do firm przyjmuje się ludzi o aparycji, jak z najnowszych czasopism, a odrzuca się posiadające te same lub nawet wyższe kwalifikacje, lecz mające gorszy wygląd zewnętrzny.
Podsumowując dotychczasowe rozważania stwierdzić należy, że we współczesnym społeczeństwie istnieją ludzie, dla których zasada, która brzmi dobrze widzi się tylko sercem jest niezwykle ważna. Jednakże nie należy zapominać o postaciach, które są tego zaprzeczeniem.