Kształtowanie wartości moralnych następuje wraz z rozpoczęciem życiowej wędrówki. By z powodzeniem przeżyć ludzką egzystencję, społeczeństwo korzysta z wytworzonych przez cywilizację produktów, ułatwiających ziemski byt. Jednym z owoców ludzkiego talentu są książki- małe encyklopedie wiedzy iście niezbędnej do prawidłowego obycia w rzeczywistości. „naprawdę warto czytać książki.”- czy postawiona przede mną teza sprawdza się w codzienności?
Pierwszym argumentem potwierdzającym słuszność hipotezy może być stwierdzenie, iż książki rozwijają działalność wyobraźni. Wyimaginowane sytuacje rodzące się w mózgu stanowią podporę i odskocznię od rzeczywistości. Zaspokajają niespełnione potrzeby. Czytając książki, potrafimy przenieść się w odległe tereny przedstawionych zdarzeń.
Kolejnym argumentem również uznającym supozycję będzie fakt, iż poprzez poznawanie literatury rozwijamy słownictwo. Żyjąc w ojczystym narodzie jesteśmy zobligowani do posługiwania się poprawną polszczyzną. Przekształcając wyrazy zamieszczane w słowniku i robiąc z nich słowa niesprzyjające rozwijaniu się środowiska inteligencji, stajemy się ludźmi bez klasy.
Jako ostatni punkt wyjaśnienia początkowego pytania, przedstawię wniosek popierający twórczość literacką, jako możliwość wyższej edukacji i rozwoju. Społeczność szukająca źródła nauki w piśmiennictwie, posiada zwiększoną ewentualność na odniesienie sukcesu.
Na zakończenie rozważań, pragnę raz jeszcze wspomnieć problem pracy: ” Naprawdę warto czytać książki”. Podzielam ten pogląd i uważam, że godzien jest szerokiej popularyzacji.